İŞTE RİDLEY SCOTT'UN ÇEKTİĞİ THY REKLAM FİLMİ!

Yasemin KARAKAŞ ALTUN 06 Şubat 2019 6:37

Türk Hava Yolları'nın, dünyaca ünlü İngiliz yönetmen ve yapımcı Ridley Scott ile çektiği reklam filminin tamamı 'The Journey' (Yolculuk) yayınlandı.

Kısa filminin 30 saniyelik versiyonu, dün dünyanın en çok izlenen spor etkinliği Super Bowl'da gösterildi. Reklam filminin 6 dakikalık sinematik kısa film versiyonu ise Super Bowl ile eş zamanlı olarak havayolunun YouTube kanalından yayınlandı.

Film için; toplamda 500 aktör ve aktrist görev aldı. Sadece İstanbul Havalimanı’nda çekilen sahneleri ise 250 oyuncu ile çekilirken, bu sahnelerle birlikte THY’nin yeni kabin kıyafetleri ve yeni uçak içi kabin tasarımlarını da izleyici ile buluşmuş oldu. 

Çırağan Sarayı, Şerefiye Sarnıcı, Ortaköy Meydanı ve İstanbul Havalimanı gibi İstanbul’un ikonik simgeleri arasında geçen ve 4 günde çekimleri tamamlanan filmin başrolünü Sylvia Hoeks yer aldı. 

İstanbul’un denizle iç içe olan mükemmel coğrafi yapısı ile ilham veren bir şehir olduğunu belirten Ridley Scott, çektiği bu film için; “İstanbul, benim hikayeme de çok güçlü bir arka plan oluşturarak, ana karakterleri heyecan verici ve olağanüstü bir şekilde birleştirdi. Tıpkı yüzyıllardır birçok medeniyete tecrübe ettirdiği gibi” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler
Yorumlar ()
Benzer Haberler